”Microlife“ kraujospūdžio matuoklių apžvalga

Microlife kraujospūdžio matuokliai gaminami nuo 1985 metų. Per 35 metus kompanija išsiplėtė po visą pasaulį, sukaupė didžiulę patirtį, o jos produkcija laikoma viena pažangiausių bei patikimiausių pasaulyje.

Klinikiniai tyrimai

Pirkti kraujospūdžio matuoklį reikėtų tik įvertinus jo patikimumą. Daugybė gamintojų teigia, kad jų produkcija yra kliniškai patvirtinta, išbandyta ir patikima, bet dažnai tai tik marketingas. Jei ant dėžutės matote tiesiog „kliniškai išbandytas“, „kliniškai patvirtintas“ ir pan., didelė tikimybė, kad prieš Jus yra nekokybiška produkcija ir pirkti tokio aparato nereikėtų. Patikimi gamintojai visada nurodo pagal kuriuos protokolus prietaisai yra kliniškai validuoti ir patvirtinti. Jeigu ant dėžutės arba instrukcijoje radote trumpinius ESH, BHS, BIHS, AAMI ar DHL galite svarstyti apie tokio prietaiso įsigijimą [1]. Verta žinoti, kad minėti protokolai skiriasi savo patikimumu dėl validuojamo intervalo bei minimalaus tiriamųjų pacientų kiekio variacijos.

BIHS, British & Irish Hypertension Society, BIHS protocol, BIHS logotipas, BIHS

Patikimiausias ir griežčiausias protokolas yra BIHS (Sukurtas Britų ir airių hipertenzijos sąjungos) [2]. Pagal šį protokolą validuoti visi aceso.lt parduodami automatiniai Microlife kraujospūdžio matuokliai: Microlife BP A2, BP A1 bei BP B3 AFIB. Galite būti tikri, kad su šiais aparatais išmatuotas kraujo spaudimas, pulsas ir kiti parametrai yra tokie, kokie rodomi ekrane.

Nėsčia moteris, nėsčia, moteris laukiasi, moteris laukia vaiko

Visi minėti klinikinių tyrimų protokolai nereikalauja validacijos specialiose pacientų grupėse, tačiau kompanijos produkcija dalyvauja ir kituose specializuotuose tyrimuose. Pvz., vienas pažangiausių rinkoje esančių kraujospūdžio matuoklių Microlife BP B3 yra kliniškai išbandytas ir rekomenduojamas pacientams sergantiems diabetu, nėščiosioms, stipriai nutukusiems bei inkstų nepakankamumą turintiems pacientams. Šio prietaiso funkcija AFIB, nustatanti prieširdžių virpėjimą, taip pat yra kliniškai patvirtinta [3,4]. Mes rekomenduojame pirkti kraujospūdžio matuoklį „Microlife BP B3“ minėtomis ligomis sergantiems ar nutukusiems pacientams bei nėščiosioms, taip pat prieširdžių virpėjimo pasireiškimo riziką turintiems asmenims (pvz. senjorai virš 65 metų) ar tiesiog ieškantiems tiksliausio ir patikimiausio rinkoje esančio prietaiso dėl gausybės prietaiso tikslumą įrodančių tyrimų bei AFIB ir MAM funkcijų.

Microlife manžečių dydžiai, microlife manžetė, rankovė microlife.

Taip pat norime atkreipti dėmesį į tai, kad praktiškai visi tyrimai atliekami su standartinio dydžio manžetėmis, tačiau Microlife atlieka tyrimus ir su S ar XL dydžio manžetėmis, tad visi šios firmos kraujo spaudimo matuokliai yra paruošti naudojimui su S, M, XL, M-L dydžių manžetėmis. Matavimo tikslumas pakeičiant manžetės dydį nepasikeis. Visų dydžių manžetės galite įsigyti čia: https://aceso.lt/collections/priedai

Technologijos

1) Gentle +

Gentle plus technologija, Gentle+, microlife, microlife gentle plus, microlife gentle+

Šią technologiją turi visi aceso.lt parduodami gamintojo „Microlife“ automatiniai kraujo spaudimo matuokliai. Ši technologija apsaugo nuo perteklinio oro pripūtimo į manžetę. Taip mažinamas diskomfortas kai matuojamas kraujo spaudimas, išvengiama stipraus rankos veržimo [5]. Su per stipriu rankos veržimu kraujospūdžio matavimo metu ypač dažnai susiduria pacientai, sergantys 2 ir 3 laipsnio (vidutine ar sunkia) hipertenzija, tad jiems ši funkcija yra ypatingai naudinga.

2) PAD

Pulsas, elektrokardiograma, PAD, pulso aritmija

Šią funkciją turi visi šiuolaikiniai gamintojo „Microlife“ prietaisai (Microlife BP A2, BP A1, BP B3 ir t.t.) Ją turi ir klasikinis, pusiau automatinis modelis BP A80 PAD. Ši technologija, dar kitaip vadinama IHB nustato neritmišką širdies veiklą ir informuoja apie tai specialiu ženkliuku. PAD arba kitaip IHB funkcija yra nepakeičiama aritmija sergantiems žmonėms bei tiems, kuriems dažnai pasireiškia širdies permušimai.

3) MAM

Microlife BP B3, Microlife BP B3 AFIB, Microlife BP B3 comfort, kraujospūdžio matuoklis microlife, microlife kraujo spaudimo matuoklis, MAM funkcija microlife, MAM microlife, MAM technologija

Technologiją MAM turintys prietaisai gali automatiškai 3 kartus iš eilės matuoti kraujospūdį, skaičiuoti atliktų matavimų vidurkį. Tarp matavimų išlaikomos 15 sekundžių pertraukos, o visas matavimas užtrunka 3-4 minutes. Gaunami šiuo režimu matavimo duomenys yra ypatingai patikimi, nes žmogaus kraujo spaudimas ir pulsas nuolat kinta ir vieno matavimo tiksliam jo apibūdinimui gali neužtekti. Visuose prietaisuose ši funkcija gali būti išjungta jei vartotojas nori greito įprasto matavimo. MAM technologiją turi tik pažangūs prietaisai: Microlife BP B3, BP A3, BP A6 ir t.t.

4) AFIB

 EKG, Elektrokardiograma, AFIB

Tai viena garsiausių gamintojo Microlife technologijų. Prietaisai su šia funkcija daro tai, ką anksčiau galėjo padaryti tik elektrokardiograma – nustato prieširdžių virpėjimą [6]. Turint omenyje, kad tai yra pakankamai pavojinga būklė, kuri gali pasireikšti absoliučiai be jokių simptomų, AFIB technologija yra nepakeičiama pacientams, sergantiems įvairių tipų aritmija. Taip pat ji naudinga tiems, ką kamuoja širdies permušimai, sutrikęs pulsas ir t.t. Prietaisai su funkcija AFIB ypatingai rekomenduojami senjorams virš 65 metų, nes vyresniame amžiuje prieširdžių virpėjimo pasireiškimo rizika didėja. Prieširdžių virpėjimo nustatymas laiku gali padėti išvengti labai rimtų komplikacijų, tokių kaip trombozės, insulto ar infarkto. AFIB technologijos patikimumas yra labai aukštas, jautrumas siekia 98 %, o specifiškumas 92%. Tai reiškia, kad yra tik 2% tikimybė, kad aparatas nenustatys prieširdžių virpėjimo. Šie skaičiai buvo patvirtinti net 9 klinikiniais tyrimais, kuriuose dalyvavo 10477 pacientai.

AFIB technologiją turi vienintelis aceso.lt parduodamas prietaisas – Microlife BP B3 AFIB bei kiti aukšto segmento aparatai, pvz. BP A6, BP B6 connect ir t.t.

5) IMT

Dauguma kraujospūdžio matuoklių matuoja kraujo spaudimą oro išleidimo metu, tačiau sergantiems hipertenzija tai ne visada komfortiška. Esant labai aukštam kraujo spaudimui gali būti jaučiamas per stiprus žasto suspaudimas. IMT technologiją turintys prietaisai matuoja kraujo spaudimą oro pripūtimo metu, taip maksimaliai išvengiama perteklinio žasto veržimo. Šią technologiją turi Microlife BP A3L prietaisas, tačiau aceso.lt tokio tipo aparatais neprekiauja. Jei jums reikia šios technologijos rekomenduojame atkreiptį dėmesį į „Nissei“ (Japonija) kraujo spaudimo matuoklius.

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį sudarėte pilnesnį vaizdą apie gamintoją „Microlife“, šios firmos naudojamas technologijas, atliekamus klinikinius tyrimus bei parduodamus prietaisus.

Šaltiniai:

[1] https://www.microlife.lt/technologies/blood-pressure/clinically-validated

[2] https://bihsoc.org/guidelines/hypertension-management/

[3] Stergiou GS, Karpettas N, Protogerou A, Nasothimiou EG, &

Kyriakidis M. Diagnostic accuracy of a home blood pressure

monitor to detect atrial fibrillation. J Hum Hyperten 2009; 1-5.

[4] Wiesel J, Fitzig L, Herschman Y, & Messineo FC Detection of

Atrial Fibrillation Using a Modified Microlife Blood Pressure

Monitor. Am J Hypertens 2009; 848-852.

[5] https://www.microlife.lt/technologies/blood-pressure

[6] https://www.microlife.lt/technologies/blood-pressure/afib-technology


Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant