Kaip teisingai matuotis kraujo spaudimą

Kaip teisingai matuotis kraujo spaudimą.

Šiandien kraujo spaudimo matavimo procedūra yra labai paprasta, nes dauguma namuose naudojamų kraujo spaudimo matuoklių atlieka matavimą automatiškai. Vis dėl to, norint gauti tikslų rezultatą reikia laikytis tam tikrų taisyklių, nes kraujo spaudimas priklauso nuo daugybės faktorių. Kraujospūdį gali lemti stresas, fizinis krūvis, paros metas, kūno padėtis ir t.t.

Prieš pradedant matuoti kraujo spaudimą įsitikinkite, kad aplinka, kurioje jūs tai darysite nekelia Jums streso, nesate susijaudinę, nieko nevalgėte per pastarąsias 2 valandas, nerūkėte ir negėrėte kavos 30 min iki matavimo.

Pradedant kraujo spaudimo matavimo procedūrą visų pirma reikia pasiruošti:

  • Atsisėskite patogiai, atsiloškite
  • Atsipalaiduokite, nekalbėkite, stenkitės nejudėti. Pasėdėkite taip 3-5 min.
  • Rankas padėkite ant stalo, kojas ant žemės. Nelaikykite kojos ant kojos, nesukryžiuokite rankų. Venkite bet kokių kitų neįprastų sėdėjimo pozų.
  • Užsidėkite mažetę taip, kad ji būtų širdies lygyje. Ji turi būti 2-3 cm aukščiau rankos sulenkimo vietos. Oro pripūtimo žarnelė turi tolygiai leistis nuo manžetės iki rankos pirštų. Jie naudojate riešinį kraujospūdžio matuoklį, manžetę užsidėkite taip, kaip nurodyta gamintojo instrukcijoje.

Po to, kai įsitikinote, kad viską darote teisingai, galite atlikti matavimą. Paprastai tam užtenka paspausti vieną mygtuką, ant kurio parašyta „start“.

Turėkite omenyje, kad spaudimas nuolat kinta, todėl yra tikslinga atlikti matavimą 2-3 kartus ir pasiskaičiuoti vidurkį. Tarp matavimų darykite bent 1-2 min. pertrauką.

Kraujo spaudimą geriausia matuotis ryte ir vakare. Ryte tai reikia daryti prieš valgį ir vaistų vartojimą, o vakare - prieš einant miegoti ir prieš vaistų gėrimą. Turėkite omenyje, kad pilna šlapimo pūslė, rytinis ar vakarinis dušas, mankštos bei kitas fizinis aktyvumas lemia kraujo spaudimą.

Be abejo vienas stipriausiai kraujo spaudimą lemiančių veiksnių yra vaistų vartojimas. Kaip stebėti vaisto nuo padidinto kraujospūdžio ligos efektyvumą, Jums patars Jūsų gydytojas ar vaistininkas. Tai priklauso nuo to, kada tam tikras vaistas pradeda veikti, kaip ilgai jis veikia, kada pasiekiama maksimali vaisto koncentracija kraujyje, paciento ūgio, svorio, lyties ir t.t.

Mes rekomenduojame naudoti tik patikimus prietaisus kraujo spaudimui matuoti, kurių tikslumas bei efektyvumas buvo patvirtintas kliniškai. Visi šiame tinklapyje parduodami prietaisai yra kliniškai patvirtinti, todėl jų matavimo rezultatais galėsite būti tikri.


Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant