Kaip sumažinti kraujo spaudimą

Kaip sumažinti kraujo spaudimą

Didelis kraujo spaudimas dažniausiai užklumpa netikėtai. Mūsų organizmas daugeliu atvejų nejaučia didelio kraujospūdžio ligos simptomų tol, kol liga tik pradinėje stadijoje. Smarkiai pablogėjus savijautai mes einame pas gydytoją ir išgirstame diagnozę – hipertenzija. Atsižvelgiant į nustatytą ligos laipsnį gydytojas rekomenduoja vieną ar kitą vaistą, tačiau informuoja – liga nepagydoma, o vaistą vartoti teks visą gyvenimą.

Būtent toks scenarijus yra labai dažnas, o gydytojai neturėdami laiko ne visada paaiškina pacientams, kad yra tam tikros ne medicininės priemonės ir rekomendacijos kraujo spaudimui mažinti. Be abejo, paskirtus vaistus vartoti reikia, tačiau laikantis žemiau išvardintų rekomendacijų, dažnai pavyksta ženkliai sumažinti kraujo spaudimą ir laikui bėgant ir gydytojui leidus net atsisakyti vaisto ar sumažinti jo dozę.

Įsivertinkite savo aplinką

Nervų ir širdies bei kraujagyslių sistema yra glaudžiai susijusios. Nuolatinis stresas gali būti hipertenzijos priežastimi arba vienu iš pagrindinių aukštą spaudimą lemiančių faktorių. Įsivertinkite tai, kaip jaučiatės darbe, ar esate laimingas, peržvelkite Jūsų ir artimųjų, šeimos narių santykius. Jei suprantate, kad kažkas jums kelia labai stipru nerimą, susijaudinimą ir t.t. pasistenkite to vengti.

Fizinis aktyvumas

Pagal pasaulinę sveikatos organizaciją (PSO) fizinio aktyvumo trūkumas yra viena iš hipertenziją lemiančių ir jos vystymąsi skatinančių priežasčių. Išsirinkite sau patinkančią sporto šaką ir būkite fiziškai aktyvūs bent 2-3 valandas per savaitę. Svarbiausia - nenusivilkite, jei jums nepatinka hantelių kilnojimas sporto salėje. Gali būti, kad patiks važinėjimas dviračiu, plaukimas, slidinėjimas ar bėgimas. Nelaukite greitų rezultatų, vertinkite kraujo spaudimo pokyčius mažiausiai po 3 mėnesių nuo to momento, kai pradėjote reguliariai sportuoti. Taip pat nerekomenduojame persistengti, treniruotės turi būti reguliarios ir ramios, nereikia „pertempti“ širdies. Jei neturite laiko ar galimybių sportuoti, stenkitės kuo daugiau vaikščioti, tegul 10000 žingsnių per dieną būna Jūsų tikslu!

Maistas

Druskos kiekis maiste širdies ligomis sergantiems žmonėms turėtų būti ribojamas. Reikėtų keisti maitinimosi įpročius taip, kad druskos maiste būtų kuo mažiau. Turėkite omenyje, kad druska yra praktiškai visuose produktuose, tad atidžiai išnagrinėkite tai, ką valgote.

Saldumynų taip pat reikėtų atsisakyti arba sumažinti iki minimalaus kiekio. Saldumynai didina svorį, o tai yra ypač blogai sergant širdies ligomis. Yra daugybė rekomendacijų kaip atsisakyti saldumynų. Geriausia būtų jų atsisakyti palaipsniui.

Valgykite daugiau vaisių bei daržovių, nes jos turi daugybę mikroelementų ir mineralų, reikalingų širdies veiklai. Dažnu atveju daržovės nėra neskanios, jas tiesiog reikia tinkamai paruošti.

Kraujo tyrimas

Būtinai pasidarykite kraujo tyrimą. Kalio bei vitaminų trūkumas gali ne tik sunkinti aukšto kraujospūdžio ligą, bet ir būti jos priežastimi. Be to, būtinai išsitirkite cholesterolio kiekį kraujyje. Padidėjęs cholesterolio kiekis gali lemti greitą ligos vystymąsi.

Aceso.lt tikisi, kad išvardintos rekomendacijos padės Jums sumažinti kraujo spaudimą ir ateityje, pasikonsultavus su gydytoju, padės atsisakyti vaistų arba bent sumažinti jų dozes. Nepamirškite, kad hipertenzijos atveju labai svarbu nuolat sekti savo kraujo spaudimą, o tai padaryti Jums padės mūsų tinklapyje ypač geromis kainomis siūlomi patikimi japoniški „Omron“ bei šveicariški „Microlife“ spaudimo matuokliai.


Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant